František Konečný

Mé životní heslo:

Nedovol, aby peníze řídily tvůj život!

Stručně se představím ...

Můj životní příběh se odehrává na území Moravské brány. Psal se rok 1990, kdy jsem poprvé spatřil světlo světa ve městě Přerově. Zde jsem prožil nezapomenutelných jedenáct let života, jehož převážnou část jsem byl součástí dnes takzvané sociálně vyloučené skupiny obyvatel. Den po mých jedenáctých narozeninách mne hříčka osudu zavedla směrem proti proudu řeky Bečvy do malebného městečka Lipník nad Bečvou, kde jsem byl spolu s mými třemi sourozenci umístěn do dětského domova, ve kterém jsem vyrůstal a jehož jsem stále součástí. Do Hranic jsem poprvé zamířil ve svých patnácti letech, když jsem se rozhodl studovat na zdejším gymnáziu, kde jsem prožil nejkrásnější čtyři roky svého života a kde jsem v roce 2009 úspěšně odmaturoval. Za ony čtyři roky, strávené nejenom středoškolským vzděláváním se v Hranicích, jsem stihl poznat mimo kouzlo a krásu onoho města i dívku, která mé pouto k tomuto místu upevnila a se kterou již dva a půl roku tvoříme šťastný pár.V současnosti studuji v Praze na Vysoké škole finanční a správní hospodářskou politiku a správu v oboru veřejná správa.Mezi mé největší zájmy patří mimo politiku zejména florbal a fotbal, které jsem dříve provozoval velmi aktivně jako hráč i jako trenér. Dále in-line bruslení, běh, kolo, lyže, snowboard, četba novin a knih. O politiku se zajímám pasivně již od druhého stupně základní školy, kdy jsem našel zálibu ve sledování politických debat a četbě tisku o politice. Aktivně jsem do ní pronikl svým vstupem do politické strany TOP 09 v létě roku 2009, kdy tato strana vznikala. Dnes jsem členem regionálního výboru TOP 09 pro okres Přerov, dále členem sociální komise TOP 09 v Olomouckém kraji a komise TOP 09 pro vzdělávání, kulturu a sport v Olomouckém kraji.
„Politika je služba veřejnosti“ – pro někoho prázdná fráze, pro jiné však svatá teze. Díky veřejnosti a především díky té části veřejnosti, které slova poctivost a slušnost nejsou cizí a pro kterou platba daní je vskutku záležitostí všední, jsem měl šanci vyrůstat v prostředí, kde mi byla poskytnuta možnost vzdělávat se, poznávat, seberealizovat se a stát se tak její plnohodnotnou součástí. Mým snem, cílem, do jisté míry i dluhem, je dělat takovou politiku, která této části veřejnosti bude opravdu sloužit a tu ostatní motivovat tak, aby se stala její součástí.


Jsem velký optimista, ale i tomu největšímu optimistovi na světě je někdy v životě těžko, nedaří se, něco není v pořádku. V takové chvíli rád zavzpomínám na slova Sylvester Stallone z filmu Rocky: „Svět není jen samé slunce a duha. Je to hodně zlý a drsný místo, a i když jsi sebesilnější, srazí tě na kolena a nechá tě klečet, když to připustíš. Nikdo nerozdává tak tvrdý rány jako život. Ale nejde o to, jak inkasuješ. Jde o to, kolik ran uneseš, a přesto se znovu zvedneš, kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví tě! Jenom tak se vítězí. Chce to znát svoji cenu a jít houževnatě za svým, ale musíš umět snášet rány. A ne si stěžovat, že nejsi tam, kde jsi chtěl a ukazovat na toho nebo na toho, že to zavinili. To dělají jenom zbabělci a to ty nejsi!“Dovolte mi pár odkazů ...


Projev Karla Schwarzenberga - II.částProjev Karla Schwarzenberga - III.částProjev Karla Schwarzenberga - IV.část

Další fotografie:

                                                                                                                           "Na kole" na Znojemsku

                         Pod Pradědem na snowboardu
                                                                                   V hranickém zámku při předávání maturitního vysvědčení se svou třídou                                                                  
                    S přítelkyní na in-line bruslení u Bečvy
                                                                                    V Lánech na setkání s Livií Klausovou