Magdalena Gladišová

Mé životní heslo:

Co mě nezabije, to mě posílí

Stručně se představím ...

Narodila jsem se v Lipníku nad Bečvou v roce 1966. Do Hranic jsem se přivdala v roce 1992. V roce 1990 si splnila sen a nastoupila jsem jako redaktorka do Nového Přerovska. Od roku 1995 do roku 1999 jsem se pracovně přesunula do Hranic, do nově vzniklého mladšího brášky Přerovska, Hranického týdne a pracovala jako redaktorka a editorka kulturní rubriky (pak jsem nabsolvovala třetí mateřskou dovolenou). Od roku 2003 jsem přešla na "druhou stranu", stala jsem se tiskovou mluvčí Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou, kde jsem měla na starosti i propagaci města a cestovní ruch. Jsem stále jakoby rozkročena mezi oběma městy, protože od roku 1999 bydlím v Drahotuších a osobně i profesně se angažuji i v Lipníku n. B. i v Hranicích. Obě města mám velmi ráda, stejně jako jejich okolí, Moravskou bránu, Záhoří...

V letošním roce jsem dokončila vysokoškolské bakalářské vzdělání na Univerzitě T. Bati ve Zlíně, obor marketingové komunikace.

Jsem vdaná, mám tři děti, rodinný dům, zahradu, psa a kočku a jako koníčka ruční a tvořivé práce, zejména patchwork. Mám ráda dobré knihy, historii (jsem velký fanda Karla IV.), památky a cestování, hlavně po České republice.

Dovolte mi pár odkazů ...

  • Od roku 2003 jsem členkou osadního výboru v Drahotuších, podílím se na činnosti Klubu rodičů a přátel školy v Drahotuších. 
  • Připravuji Drahotušské novinky, organizuji pod hlavičkou osadního výboru v Drahotuších některé kulturní akce v obci. 
  • Jsem velmi pyšná na to, že se mi podařilo intenzivním úsilím umístit Lipník n. B. na mapu cestovního ruchu a vymyslet zde řadu aktivit, které jsou v okolí i napodobovány. Byla bych ráda, kdyby se to podařilo i s Moravskou bránou, tj. územím od Hranic přes Lipník a Helfštýn po Přerov. Myslím, že zde máme turistům co nabídnout.