Petr Březík

Mé životní heslo:

Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.

Stručně se představím ...

Jsem Hraničák. V Hranicích jsem se narodil,  mám je rád a na Hranicích mi záleží. Žiji zde 39 let a nemám v plánu to měnit. I proto jsem se, mimo jiné, rozhodl vstoupit do politiky a kandidovat v komunálních volbách. Jsem ženatý a mám dvouletou dceru Marii.

Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu strojní v Přerově. Pracuji v hranické pobočce soukromé firmy ASTRA Office s.r.o. zabývající se velkoobchodem a maloobchodem v oblasti papíru, kancelářských a školních potřeb.

S manželkou Janou provozujeme kavárnu CAFÉ-BAR NA ZÁMKU. Souběžně se snažíme v kavárně vytvářet malý kulturní stánek nejen pro naše hosty (pořádáme výstavy, křty knih, hudební a divadelní představení). Vedle podnikatelské aktivity dlouhodobě podporujeme neziskové organizace: Sdružení Šance Olomouc, Liga proti rakovině Praha a podílíme se na organizaci jejich akcí v Hranicích (např. Květinový den, Vánoční hvězda).

Mezi mé záliby patří konstruktivní diskuse, sport (fotbálek, tenis …) vaření, dobré a  kvalitní jídlo a pití. Dlouhodobě se zajímám o politiku a s ní související ekonomiku.

Do loňského roku jsem nebyl členem žádné politické strany ani sdružení. V létě 2009 se to změnilo vstupem do politické strany TOP 09. Stal jsem se zakládajícím členem regionální organizace TOP 09 Přerov a členem Regionálního výboru TOP 09.

Priority pro následující období v Hranicích vidím především v oblasti dopravy, revitalizace sídlišť, dalšího zkvalitňování výuky na základních školách, rozvoje cestovního ruchu, a zefektivnění hospodaření s městskými penězi.

 

Pozor varování ! Důležité. Jsem, jak to nazvat, asi suchar, nemoderní, „konzervativní“… neholduji adrenalinovým sportům, neberu drogy, dokonce ani trávu, věřím že dané slovo nebo podaná ruka platí, matematika a dějepis jsou  důležité předměty, při hymně se stojí, Bohemka je jenom jedna, manželství a děti jsou důležité, dojet autem z Hranic do Prahy za dvě hodiny není hrdinství, žádné míchané nápoje včetně hořících nemohou konkurovat kvalitní whisky, cognacu, rumu, slivovici a dobrému vínu, hysterie kolem hovězího a prasečí chřipky je nafouknutá bublina, maso mám rád, být věrný je správné, říkat pravdu je lepší, aspoň se člověk nesplete, poprosit, poděkovat a omluvit se není slabost, slovo pracovat není nadávka, vážím si a mám rád své rodiče ……

Dovolte mi pár odkazů ...

Projekty, na kterých jsem se spolupodílel

Mým nejvýznamnějším „projektem“, který započal před dvěma lety a bude doufám úspěšně pokračovat  je má dcera Maruška, která je další z důvodů mé aktivity v komunální politice. Rád bych, aby se  v Hranicích dobře cítila, mohla se realizovat a pokud by se jednou odstěhovala, aby se sem ráda vracela a byla na své rodné město hrdá.