Historie 2000‎ > ‎Volby 2014‎ > ‎Jak to vidíme my‎ > ‎

IN LINE bruslení OKOLO PISKÁČE

přidáno: 18. 9. 2014 9:48, autor: Bedřich Novák   [ Aktualizováno 18. 9. 2014 9:50 uživatelem David Hawiger ]

Bruslení na in line kolečkových bruslích se stalo výrazným fenoménem netradičního sportování posledního desetiletí. V souvislosti s výstavbou cyklostezky Bečva se předpokládá, že jí také budou využívat in line bruslaři. Dokončením tří úseků mezi Hranicemi a Osekem nad Bečvou vznikla souvislá trať pro cyklisty, ne však pro bruslaře.

Ti se potýkají s problematickým štěrkem u točny autobusu MHD pod Týnem nad Bečvou , a bohužel také s velmi nekvalitním panelovým povrchem v úseku od sportovního areálu SK Hranice po zahrádkářskou kolonii I a nekvalitní asfaltovou cestou od zahrádkářské kolonie I po konec zahrádkářské kolonie II. Vzhledem k tomu, že rekonstrukce těchto ostudných úseků je v nedohlednu (zejména v souvislosti s výstavbou jezu ), navrhujeme zvolit náhradní řešení, které by posléze bylo součástí dalšího funkčního využití.

Co navrhujeme

  1. etapa
    Vybudovat asfaltovou in lineovou (cyklistickou) trasu v úseku : tenisová hala- východní břeh piskáče- kolem restaurace Na střelnici- cyklotrialové dráhy-kynologického cvičiště – západní břeh piskáče. Zde by se trasa napojila na cyklostezku Bečva .
  2. etapa
    Rekonstruovat nekvalitní asfaltovou cestu od piskáče po konec chatové kolonie II.
  3. etapa
     Po realizaci výstavby jezu odstranit panelovou cestu a nahradit asfaltovou cestou, která by navázala na vybudovanou trasy 2. etapy této výstavby. Tím by se vytvořil velmi kvalitní okruh pro méně náročné bruslaře ( koloběžkáře) s možností odpočinku a osvěžení ve výletní restauraci Na Střelnici.

Realizace tohoto projektu bude přínosem nejen pro občany našeho mikroregionu, ale i pro turisty, návštěvníky, kteří jsou na tyto trasy a okruhy zvyklí z kulturních zemí EU mezi které se ČR chce jistě zařadit. Jedna z šancí se nabízí. Jen ji využít!

Comments