Filip Konečný

Mé životní heslo

Kde je vůle, tam je i cesta.....
... a s tím souvisí jedno staré čínské přísloví, které říká, že vize bez činu je snění, ale čin vykonaný bez vize je noční můrou.

Stručně se představím

Po celý svůj život se snažím naplňovat své vnitřní vize. Mám úžasnou ženu Petru a dvě ještě úžasnější děti Martinu a Jakuba. Jsem Hranickým rodákem a tohle město prostě miluji. Život mi poskytuje úžasné zážitky a příležitosti, ovšem je potřeba nejen přijímat, ale také dávat. Proto se angažuji  v politice na komunální úrovni.

Ve svých 43 letech jsem zvládl již docela dost výzev. Absolvoval jsem dvě vysoké školy, technickou a manažersko-ekonomickou. Hodně se věnuji sportu a to zejména lyžování. Stal jsem se trenérem a instruktorem lyžování. Mou dřívější zálibu v létání na padákových kluzácích jsem s příchodem rodiny vyměnil za vodní aktivity, které můžeme dělat s rodinou společně. Jezdím na mořském kajaku, paddleboardu a stal jsem se kapitánem námořního jachtingu.

Z pohledu mých politických vizí mám představu, že hranická komunální politika bude v budoucnu spíše o demokratické diskusi a hledání kompromisů. Bude plná noblesy a gentlemanství , kde dané slovo bude zákonem a kde zájem společnosti bude převyšovat nad zájmem jednotlivců či bohatých společností. Bude zde více empatie než arogance a sobectví. Práce zastupitelů a rady města bude sledovat vznešenou linii rozvoje města a občanů v něm žijících. Myslíte, že to nejde? A vracím se na začátek; kde je vůle, je i cesta.

Nejsem odpovědný žádnému politickému uskupení, jsem odpovědný pouze své rodině, ženě, dětem a svým vnitřním vizím. Stále se cítím svobodný.