Olga Vilímková

Životní krédo

Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.

Něco málo o mě

Žiji v Hranicích celý svůj život, již 49 let, stejně jako moji rodiče a prarodiče. Mám dceru Olíviu (11) a syna Víta (3), žiji s přítelem. Rodina je to nejvíc, co mám. S nimi často podnikám výlety a aktivně sportuji, především na lyžích a na kole. Podporuji děti v hudebním vzdělání, dcera hraje na klarinet a syn krásně zpívá.

I když jsem měla krátká období, kdy jsem odešla za prací do zahraničí, či do Prahy, vždy jsem se musela vrátit. Doma jsem v Hranicích! Vystudovala jsem bakalářské studium oboru Cestovní ruch a rekreace na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity. V letech 2005 - 2010 jsem pracovala na pozici ředitelky ve firmě Atestační středisko, a. s., zabývající se tvorbou a administrací webových prezentací, a zároveň v letech 2007 - 2010 jsem působila v Kanceláři předsedy Senátu PČR, kde jsem se podílela na odborném poradenství v oblasti mediálních zájmů, tvorbě a správě webové prezentace předsedy Senátu PČR. Od roku 2012 pracuji v Hranické rozvojové agentuře, z.s. na pozici projektová manažerka. 
Mým největším projektem byl společně se sestrou provoz Café-baru na Zámku, který byl ukončen mou touhou po dětech a rodině. Nebyla to jen práce, ale životní styl, který když chcete dělat kvalitně, neumožňuje skloubit práci s rodinou a koníčky.

V posledních letech jsem se podílela na těchto projektech:

  • Zavedení značky kvality – MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt ® (2012)
  • IC  Moravská  brána  –  centrum  služeb  cestovního  ruchu  (turistické  informační  centrum,  kavárna, veřejný  internet,  prodejna  regionálních  potravin,  půjčovna  kol/koloběžek)  -  znovuoživení  prostor bývalého Café Baru na zámku v Hranicích (2013)
  • Příprava Strategie rozvoje regionu Hranicko 2014 – 2020.
  • Od roku 2017 jsem zapojená do projektu Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám v rámci Mikroregionu Rozvodí.
  • Půjčovna lodiček, šlapadel a padllboardů - 2018  - řeka Bečva tradičně znovu užívána k trávení volného času.
Podle mne, základem komunální politiky jsou lidé moudří a slušní, kteří milují své město a chtějí mu být užiteční v jeho rozvoji. Jsem přesvědčená, že Hranice2000 takové osobnosti mají a já jim chci pomáhat při rozvíjení našeho města, aby neztratilo na své kráse a atraktivnosti pro všechny věkové kategorie.