Petr Březík

Mé životní heslo

Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.

Stručně se představím ….

Jsem Hraničák. V Hranicích jsem se narodil, mám je rád a záleží mi na městě, ve kterém žije má rodina. I proto jsem se, mimo jiné, rozhodl vstoupit do politiky a kandidovat v komunálních volbách.

Je mi 47 let, jsem ženatý, a s manželkou Janou vychováváme dceru Marii a syna Karla.

Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu strojní v Přerově. Pracuji v hranické pobočce soukromé firmy ASTRA Office s.r.o. zabývající se velkoobchodem v oblasti papíru, kancelářských a školních potřeb, propagace apod.

Mezi mé záliby patří debata s přáteli, sport (fotbálek, turistika …), vaření, dobré jídlo a pití, zahrada. Díky svým dětem se začínám aktivně podílet na tréninkové činnosti mladých házenkářů. Dlouhodobě se zajímám o politiku a s ní související ekonomiku.

Do roku 2009 jsem nebyl členem žádné politické strany ani sdružení. V létě 2009 se to změnilo vstupem do politické strany TOP 09. Stal jsem se zakládajícím členem regionální organizace TOP 09 Přerov a místní organizace TOP 09 Hranice. V současnosti jsem místopředsedou MO TOP 09 Hranice, místopředsedou RO TOP 09 Přerov.

Dění kolem nás mi není lhostejné, proto jsem se stal členem Místní akční skupiny a Klubu rodičů při ZŠ 1. máje.
Jsem 8 let aktivním členem Finančního výboru, dále jsem členem Investiční komise, Dopravní komise a komise pro Bezpečnost a prevenci kriminality.
Aktivně se podílím na práci a předkládání témat v těchto komisích. V počátku volebního období 2014 – 2018 bylo komisím nasloucháno a k názorům komisí vedením Města Hranice přihlíženo, což se v průběhu doby radikálně změnilo a činnost těchto komisí pozbyla smysl. Přesto nepřestávám pracovat a věřím, že v příštím volebním období dostaneme jako strana Hranice 2000 možnost náš volební program naplno realizovat a to díky Vám voličům!