Noviny 2000‎ > ‎

Chodník tam zatím nebude, ale i tak v Drahotuších požadují vykoupení problematického domu

přidáno: 28. 5. 2011 4:31, autor: Vlasta Zapatová
Drahotuše - Silnice z drahotušského náměstí směrem k nádraží a Klokočí kopíruje kdysi středověké dispozice této části Drahotuš. V části ulice Nádražní se už podařilo připravit pozemky pro vybudování chodníků postupným vykupováním domů blízko silnice a jejich zbouráním.
Zbývá několik málo částí k vykoupení - patří k nim i bývalá klubovna Českého svazu zahrádkářů, která vybočuje výrazně z uliční čáry do silnice a vytváří nepřehlednou situaci nejen na hlavní silnici, ale i na vedlejších, které kolem ní vedou.
Už 8 let usiluje osadní výbor v Drahotuších o odkup a demolici tohoto domu. Přesto, že zde chodník zatím nebude vybudován kvůli sousednímu domu, zbouráním klubovny zahrádkářů se alespoň částečně vyřeší nepřehledná a nebezpečná dopravní situace v této lokalitě (viz foto projíždějícího náklaďáku).
Zbývající dům, který tady zůstane, sice neumožňuje vybudování chodníku podle norem, ale i tak je asi o metr dál od silnice, než bývalá klubovna zahrádkářů a situace chodců se alespoň trochu vylepší.
Rada města však odkup klubovny zahrádkářů odmítla. V důvodové zprávě nebylo přiloženo vyjádření osadního výboru, takže radní nabyli dojmu, že pokud se zde nedá vybudovat chodník podle norem, je odkup zbytečný. Tak tomu ale není, zbourání klubovny zahrádkářů bude důležitým a dobrým krokem v této lokalitě tak jako tak. Budeme usilovat o to, aby se tato záležitost v radě projednávala znovu a rada své rozhodnutí revokovala.
Vlasta Zapatová a Magdalena Gladišová, osadní výbor Drahotuše

ą
Vlasta Zapatová,
28. 5. 2011 4:35
ą
Vlasta Zapatová,
28. 5. 2011 4:35
ą
Vlasta Zapatová,
28. 5. 2011 4:35
Comments