Noviny 2000‎ > ‎

Dělba údělů

přidáno: 13. 8. 2015 1:23, autor: Vladimír Juračka

Ve svém úvodníku otištěném v srpnovém čísle Hranického zpravodaje si pan starosta Kudláček položil řečnickou otázku „Proč zastupitelé nepracují společně?

Má za to, že to městu neprospívá a jako řešení navrhuje společná setkání zastupitelů za zavřenými dveřmi, bez účasti veřejnosti. Panu starostovi by už konečně měl někdo vysvětlit, že zastupitelstvo musí jednat veřejně a že rozdělení zvolených zástupců na koalici a opozici je úhelným kamenem demokratického rozhodování. Opozice, pravda, komplikuje koalici život, na druhé straně jí poskytuje potřebnou kontrolu a nezbytnou zpětnou vazbu. Starosta by rád opozici zrušil, volá po široké spolupráci, nicméně k rozhodování opozici však v žádném případě nehodlá připustit.

Starosta ve svých úvahách na toto téma jde tak daleko, že odmítá skutečnou roli kontrolního výboru. Říká:
 „Kontrolní výbor byl v minulosti často opoziční orgán, který šel proti vedení radnice. Z mého pohledu je to tým lidí, který by měl spolu s vedením města zajišťovat předepsaný pořádek.“
Tedy podle jeho současného názoru formální a bezzubý útvar, což je zcela proti duchu obecní samosprávy. Pan Kudláček si ovšem velmi protiřečí. V minulosti byl totiž členem a později dokonce předsedou kontrolního výboru zastupitelstva. V této funkci velmi tvrdě a nesmlouvavě šel proti tehdejšímu vedení města, o spolupráci s vedením města z jeho strany nemohla být řeč.
Comments