Noviny 2000‎ > ‎

Dopravní hřiště bude, ale bez dotace

přidáno: 19. 7. 2011 4:14, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 19. 7. 2011 5:19 ]
Jako by to tušili, v článku v Hranickém deníku o dopravním hřišti říká mluvčí radnice Petr Bakovský, že stavět se bude i bez dotace: http://hranicky.denik.cz/zpravy_region/hranice-se-po-letech-dockaji-dopravniho-hriste.html
Dotaci město z programu Programu LEADER "Měníme Hranicko" opravdu nezískalo, a to mimo jiné také proto, že nemá zpracován aktuální program rozvoje. Město vůbec získalo velmi nízké bodové ohodnocení. Jen absence strategického dokumentu (Strategického programu rozvoje města Hranic) u něj udělala mínus 10 bodů.
Tabulka přidělených i nepřidělených dotací z programu Leader:
Petr Bakovský mě však ujistil, že: "V rozpočtu jsou ale počítány peníze i tak (2,5 milionu). Momentálně se tedy pokračuje v přípravě akce - dodělává se projektová dokumentace."  
To je sice hezké, že se hřiště postaví i bez dotace, nebylo by ale lepší tu dotaci získat? Třeba i tím, že program rozvoje se bude dělat včas podle původního zadání zastupitelstva? Někde se stala chyba, nebo lépe - někdo udělal chybu a město teď vynaloží peníze navíc, které mohlo získat z dotace.

Bc. Magdalena Gladišová
Comments