Noviny 2000‎ > ‎

Jak volit - ještě jednou a s grafickými ukázkami

přidáno: 14. 10. 2010 3:23, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 14. 10. 2010 5:02 uživatelem David Hawiger ]
Možnosti a rizika

1. Můžete zakřížkovat malými křížky 23 kandidátů napříč politickými stranami - zde ale hrozí, že vaše hlasy propadnou, protože vámi zvolení kandidáti nezískají dostatečný počet hlasů.
2. Můžete zakřížkovat velkým křížkem jednu volební stranu a malými křížky několik kandidátů z jiných stran - ti doplní kandidáty z vámi vybrané strany na počet 23. Každým malým křížkem jiné než zvolené straně však dáváte hlas i jiným stranám, nejen vašemu vybranému kandidátovi.
3. Můžete zakřížkovat jedním velkým křížkem jednu volební stranu. Pokud v této politické straně ještě navíc zakřížkujete nějaké kandidáty, k těmto malým křížkům se nepřihlíží. Nefunguje to tedy jako ve volbách parlamentních.

Doporučení: Váš hlas bude v komunálních volbách nejvíce slyšet, pokud použijete jeden velký křížek u své oblíbené strany a jejího  kandidáta na starostu.

Názorné ukázky - trocha vlastní propagace neuškodí

Chcete-li návod, jak nejvíce podpořit právě naši stranu, zde máte názorné ukázky. Zdůrazňujeme, že se pouze jedná o názorné ukázky - plně respektujeme svobodnou vůli každého občana.

Chcete nás nejvíce podpořit - hlasujte pro celou stranu

Chcete nás podpořit, ale chcete vybrat i jiné kandidáty

Chcete volit kandidáty s různých stran a nechcete přímo podpořit žádnou stranu 


Samozřejmě tento postup můžete zvolit pro jakoukoliv stranu.

Nejde podpořit naši stranu jako celek a zvlášť vybrat některé naše kandidáty!


Volební systém tento postup neumožňuje! Prosíme, dejte si na to pozor!
Comments