Noviny 2000‎ > ‎

Je škoda, že nevíte, jak rozhodují někteří zastupitelé, které jste si zvolili.

přidáno: 29. 10. 2012 5:46, autor: Administrátor Hranice2000
Nestačili byste se divit!

Jedním z bodů, které se projednávaly na posledním zasedání zastupitelstva, byla možnost výstavby zimního stadionu v Hranicích. Záležitost, která se bytostně dotýká hranických občanů, proběhla bohužel bez účasti veřejnosti a rovněž bez účasti těch, kteří ji mohli občanům alespoň zprostředkovat, tedy bez zástupců místního tisku a televize.

Člen zastupitelstva Karel Hübl přišel s návrhem, že TJ Slovan Hranice vybuduje ve sportovním areálu na Žáčkově ulici krytý zimní stadion, s tím, že zajistí dotaci, realizaci výstavby a následný provoz. Město Hranice by zřízení zimního stadionu v hodnotě cca 47 mil. Kč (bez DPH) nic nestálo. Po městu navrhovatel požadoval pouze souhlas s tím, že město Hranice odprodá TJ Slovan Hranice pozemek, na kterém bude stavba stadionu realizována.

Po přečtení těchto řádků jste určitě nabyli dojmu, že zastupitelstvo povstalo a odměnilo autora návrhu dlouhotrvajícím potleskem. Chyba! Rada města ve složení Ing. Ondriášová, Mgr. Tvrdoňová, Ing. Zima, Ing. Hlavinka, Ing. Haša, a Ing. Kutý tento návrh, a to bez jakéhokoliv zdůvodnění, zastupitelstvu nedoporučila.

Následně se k předloženému návrhu rozpoutala dlouhá a emotivní diskuse. Ti, kterým šlo o to, aby v Hranicích byl zimní stadion, který by sloužil široké veřejnosti, argumentovali tím, že není žádný důvod tento návrh nepodpořit. Radní v čele se starostkou pro změnu kontrovali tím, že provoz stadionu bude ztrátový a že si to město nemůže dovolit. Paní místostarostka Tvrdoňová zase odmítla stadion s argumentem, že není důležitý, neboť ona vidí prioritu ve výstavbě školních hřišť. Všechny tyto argumenty radních byly ovšem takříkajíc mimo mísu, neboť krytí případné ztráty z provozu po městu nikdo nepožadoval, stejně jako prostředky na výstavbu, které by šly na úkor uvedených školních hřišť.

Soudný čtenář si položí otázku, kde se bere taková úporná snaha našich radních zadupat do země projekt, který by městu mohl přinést něco dobrého. Je to ješitnost, svévolnost, lhostejnost, opojení mocí, či něco jiného?

Naštěstí pro naše město výsledné hlasování zastupitelstva návrh na vybudování zimního stadionu schválilo. Hlasování proběhlo napříč politickými stranami. Pro byla celá opozice, tedy Hranice 2000, KSČM, z koalice pak oba zástupci Věcí veřejných, dva zástupci ČSSD, zástupce Sdružení nestraníků a členka ODS.

Zbývá jen doufat, že Ing. Hüblovi a TJ Slovan Hranice se podaří úsilí o získání dotace dotáhnout do konce a že občané města Hranic budou mít možnost za dva roky bruslit na krytém zimním stadionu.

 

PhDr. Vladimír Juračka

člen Zastupitelstva města Hranic (Hranice 2000)
Comments