Noviny 2000‎ > ‎

Kde vzít a nekrást?

přidáno: 31. 8. 2014 10:00, autor: Vladimír Juračka   [ Aktualizováno 2. 9. 2014 13:01 uživatelem David Hawiger ]

Naše volební strana se sejde znovu v pondělí 1. září. Budeme diskutovat jednotlivé body zasedání Zastupitelstva města Hranic, které je naplánováno na čtvrtek 4. září. Na uvedeném zastupitelstvu budou k nejvíce diskutovaným bodům patřit žádosti o poskytnutí investičního příspěvku v rekordní výši bezmála 23 mil. Kč celkem. Žádosti podali: pan Václav Vlasák (5,5 mil. Kč na multikulturní centrum), společnosti Naparia (6 mil. Kč na sportovní centrum), TJ Sokol Hranice (10,3 mil. Kč na zateplení Sokolovny) a SK Hranice (0,8 mil. Kč na činnost oddílu kopané).

Záměry pana Vlasáka i společnosti Naparia jsou jistě přínosné a jejich realizace by znamenala významné obohacení kulturního a sportovního života. Žádost TJ Sokol Hranice naproti tomu žádnou přidanou hodnotu neslibuje, peníze jsou určeny na zateplení budovy a výměnu oken. Pokud by město všem požadavkům vyhovělo, v příštím roce by muselo zrušit veškeré vlastní investice, nebo si na ně půjčit. Nevíme, co by tomu pak řekli občané.

Jsme malé město, nemůžeme si dovolit to, co si mohou dovolit velká města s mnohonásobně vyšším rozpočtem. Už když jsme se rozhodovali v zastupitelstvu o výstavbě krytého bazénu, kladli jsme si otázku, zda to není trochu nad naše poměry. Ze stejného důvodu stále odkládáme výstavbu zimního stadionu, i když víme, že je potřebný. V havarijním stavu máme budovu základní umělecké školy, jejíž oprava bude stát něco kolem 30 milionů. Přitom tuto školu navštěvuje přes 800 žáků a působí při ní velmi kvalitní pěvecké a kulturní soubory. Mohla by se také stát kulturním centrem otevřeným široké veřejnosti, pokud by se našly peníze na dlouho odkládanou opravu. Město samo provozuje tři kulturní zařízení. Nicméně se k nim celá léta chovalo macešsky a krátilo jim příspěvek na provoz. Mají-li smysluplně fungovat, neobejde se to bez zvýšení příspěvku alespoň v objemu 900 tisíc ročně.

Pořídíme si tiskárnu na peníze?

Comments