Noviny 2000‎ > ‎

Nechci slevu zadarmo

přidáno: 16. 8. 2015 9:40, autor: Vladimír Juračka

Tento výrok jedné postavy z povídky Šimka a Grossmanna už dávno zlidověl. A řídí se jím současný pan starosta. Ten, ve svém Úvodníku otištěném v srpnovém čísle Hranického zpravodaje, sdělil čtenářům, že: „Město si zvolilo neuvolněného starostu. Je to promyšlený krok. My nepotřebujeme zvyšovat počet politických funkcí.“ 

Občanům tím podsunul myšlenku, že se nejedná o funkci a že za ni nepřísluší odměna. Město nezvolilo (referendum se v této věci nekonalo), nýbrž koaliční zastupitelé rozhodli o tom, že místostarosta nebude uvolněn a schválili mu pravidelnou měsíční odměnu ve výši 35.115 Kč.  Je to jen o něco méně, než by činila odměna pro místostarostu, který by byl pro výkon své funkce plně uvolněn.

Dále jsme se dozvěděli, že město potřebuje architekta, pracovníka přípravy strategie, stavební dokumentace a investic, přípravy dotačních projektů. Architekta naše město neuživí, byl by využit jen nárazově, ostatní profese jsou již na městském úřadu zastoupeny kvalifikovanými pracovníky. Znamená to snad, že se po letech, kdy se postupně snižoval počet úředníků, budou zvyšovat jejich stavy?
Comments