Noviny 2000‎ > ‎

O kultuře nekulturně

přidáno: 8. 9. 2014 3:55, autor: Vladimír Juračka
Na serveru Hranické listy se rozhořela debata k problematice Programu rozvoje kultury města Hranic do roku 2020, jehož jsem spoluautorem. Po diskusi na toto téma náš řešitelský tým volal po celou dobu jeho tvorby, odezva však byla minimální. Pokud se objevily věcné připomínky, většinou jsme je do Programu zapracovali a některé jsme dokonce operativně vyřešili. Po schválení Programu zastupitelstvem se však na stránkách Hranických listů začali houfně ozývat různí anonymové. Společným jmenovatelem jejich příspěvků je neznalost věci a osobní urážky na adresu zpracovatele Programu. Chybí jakákoliv konkrétní zmínka o tom, co je v Programu špatně, a konstruktivní návrh, jak posunout hranickou kulturu dál.

Snažil jsem se uvést věci na pravou míru a pod svým jménem jsem na uvedeném serveru chtěl celou záležitost objasnit. Jenže anonymové dál plácají nesmysly. Podle „diskuse“ na serveru Hranické listy to vypadá, že v Hranicích nemáme jiný problém než ten, že si někdo dovolit naznačit, kam by se hranická kultura mohla v budoucnu ubírat.

A to ještě oni anonymové netuší, že jsem zpracoval další koncepční materiál, který na Program rozvoje kultury navazuje. Je to Koncepce rozvoje galerijní činnosti města Hranic do roku 2020. Tu schválila rada města na své schůzi dne 18. 8. 2014. Najdete ji na webu města Hranic. Takže, naši čestní anonymové, můžete si znovu naostřit pero, namočit je do žluči a psát, až se budou hory zelenat!
Comments