Noviny 2000‎ > ‎

Postřeh zastupitele

přidáno: 11. 11. 2010 5:56, autor: Bedřich Novák
Po několika letech jsem opět zasedl jako zastupitel v hranickém zastupitelstvu a zjistil jsem, že zde panuje podivná atmosféra. 
Už při prvním zasedání zastupitelstva jsme byli konfrontováni se zajímavou praxí - k materiálům předkládaným opozicí jsme dostali také dodatečné materiály od vedení města. To by nebylo nic podivného, ale vadilo mi (a myslím, že i ostatním zastupitelům), že tyto materiály nám byly předloženy na stůl, a to až v okamžiku, kdy už byl příslušný bod projednáván a uveden. Na tuto skutečnost jsem upozornil. Starostka Radka Ondriášová to komentovala slovy, že na přípravu měli málo času. Proč nám ale tyto dodatečné materiály nebyly předány při zahájení jednání nebo alespoň při zahájení projednávání toho kterého bodu, to už nevysvětlila. Materiály o několika stranách, předložené těsně před hlasováním, není možné ani rychle přečíst, natož řádně prostudovat.
Asi je nutno připomenout, že materiály pro projednávání v zastupitelstvu dostávají zastupitelé týden předem, tedy minimálně týden o podkladech od opozice vedení města ví. Často se jednalo o složité věci, vyžadující určitou přípravu a ověření informací a podkladů, to vše chápu. Ale rozhodně by působilo na všechny lépe, kdyby měli alespoň nějaký čas na přečtení před hlasováním, to znamená, že dodatečné materiály by byly na stole, patřičně očíslovány, už na začátku jednání zastupitelstva. Doufám, že to byl jen ojedinělý “úlet”, že příště už to takto fungovat nebude.
Bedřich Novák
Comments