Noviny 2000‎ > ‎

Připomínáme si výročí 7. mechanizované brigády

přidáno: 17. 9. 2014 10:04, autor: Mirko Troup

Pamatuji si na dobu, kdy občané některých měst podepisovali petice za odchod vojáků z města. Později pro změnu litovali toho, že armáda při svém zeštíhlování posádky ve městech rušila. Hranicím se naštěstí zrušení posádky vyhnulo, i když jsme přišli o kasárna Jaslo. 

Dnes si občané i vedení města uvědomují důležitost zachování vojenské posádky. Důvodů je celá řada, a není to jenom její ekonomický přínos. Vojáci z hranické posádky navíc významně šíří povědomí o našem městě v rámci celé republiky i v zahraničí.

Posledním příkladem dobré spolupráce města Hranic a posádky jsou oslavy 20. výročí vzniku 7. mechanizované brigády Dukelské, které se budou konat ve dnech 6. - 9. října tohoto roku. Při této příležitosti se uskuteční v prostorách zámku výstava fotografií z historie 7. mechanizované brigády, besedy se žáky středních škol a slavnostní nástup vojáků brigády 9. října na Masarykově náměstí, kde na závěr proběhne pietní akt za padlé vojáky.

Účastí na některé z uvedených akcí prokážeme, že si vážíme našich vojáků a jejich odvahy projevené v misích i v krizových situacích u nás doma.
Comments