Noviny 2000‎ > ‎

Proč je nás tak málo?

přidáno: 2. 8. 2018 23:22, autor: Administrátor Hranice2000   [ aktualizováno 2. 8. 2018 23:28 ]

Ptáte se: Koho je málo?
No, přece nás - voličů! Nebo vám účast v minulých komunálních volbách v našem městě připadá dostačující? Věřte mi, není.

Zajímá-li se o dění ve městě jedna třetina obyvatel, zatím co dvěma třetinám je lhostejné, co se bude ve městě dít, není to v pořádku. Ale taková je realita - komunálních voleb v roce 2014 se zúčastnilo jen 32,5% občanů našeho města s právem volit.
Namítáte: "Je to naše právo, ne povinnost!". Souhlasím, ale proč na takové právo rezignovat? Představte si, že zvolení zastupitelé si řeknou: "O.K., tak mi budeme pracovat na 32,5%." Nemohou, oni mají zodpovědnost za celé město a všechny jeho obyvatele, byť mají mandát jen jedné třetiny z nich. Nepochybuji o tom, že mnozí z těch, kteří si stěžují na práci našich zastupitelů, patří právě ke skupině voličů, jež svého práva nevyužila. Toto jednání není vůči městu a jeho zastupitelům férové.

Prosím, využijte své právo. Prosím především ty z vás, kteří nezažili dobu, kdy volit nebylo právo ale povinnost. Věřte, není o co stát! A vězte, signály z "vysoké politiky" jsou takové, že některým politikům by asi návrat do té situace, výměnou za trochu té moci a slávy, nevadil.

Jiří Živný

Comments