Noviny 2000‎ > ‎

Reakce lidí na povolební vyjednávání v Hranicích

přidáno: 23. 10. 2010 10:16, autor: Neznámý uživatel
Zveřejňujeme několik reakcí na informace o povolebním vyjednávání, které jsme dostali, i s naším komentářem:
"Jsem pravicový volič, svým přesvědčením, svým profesním směrováním atd. Regionálně jsem ale také občan a vadilo mi před mnoha lety, že skupina lidí, kteří si říkali komunisti, rozhodovala o bytí či nebytí mém, či mých blízkých. Teď jako občanu v úplně jiném tisíciletí mně má být jedno, jestli skupina lidí pod záštitou ryze pravicové strany bude dělat totéž? Těmto lidem je úplně jedno, s kým se spojí a jaké praktiky k tomu použijí, vždycky vyargumentují svoje potřeby. Dobrý zloděj je také dobrý lhář.
Myslím si, že občané v Hranicích chtějí změnu, někteří ve změnu už ani nedoufají (proto také tak nízká volební účast). Lidé chtějí silné osobnosti, kteří budou nositelé výrazných změn. Pokud vaše strana nepoužije všech možných prostředků k vytvoření koalice s korektními poslanci jiných stran, bude to již druhé volební období zrada na voličích. No tak to jsem se nějak rozepsal, ale jsem nasraný a kolem mne dost jiných, po zprávách, které prosakují z povolebních jednání. Jestli se nic v budoucnu nezmění, tak se budu stydět za to, že jsem své okolí nutil k volbám. Na celostátní politice nic moc nezměním, jsem jen nějaká miliontina hlasů, ale tady ve městě jsem desetitisína, to už je lepší, ne?" 
Moc by nás mrzelo, kdybyste litoval toho, že jste šel vy a vaše okolí k volbám. Díky takovým, jako jste vy, máme 5 mandátů v zastupitelstvu, o 1 víc než minule a tím zase o kousek větší šanci, že alespoň zabráníme největším kopancům. ČSSD také dostala mandát od voličů a je její problém (který by měla vysvětlit těm, co ji volili), že tvoří koalici se svým "opakem". Stejně tak je na volební straně Změna pro Hranice, jestli bude podporovat změnu v Hranicích, jak měla v názvu, nebo jestli potvrdí stávající stav. Bohužel koalice ČSSD/ODS (s pomocí KDU-ČSL a Nezávislých) je v tuto chvíli semknutá. To ovšem neznamená, že taková bude celé volební období, je velmi křehká. Kromě toho tu jsou Věci veřejné, náš demokratický spojenec, se kterým máme dohromady 7 mandátů. I mezi ostatními stranami se možná objeví v průběhu volebního období pár korektních zastupitelů, jak píšete. Nechceme zradit naše voliče, chceme ale využít takových prostředků, které budou v souladu s hodnotami, které uznáváme, nakonec i proto jste nás volili. Bohužel koalice "s kýmkoliv, jen ne s Hranicemi 2000", kterou zavedl v roce 1998 Rudolf Novák, je, zatím, silnější. My to nevzdáme, nevzdávejte to ani vy, naši voliči.
"Nemám ráda podpásovky , ale v politice je to asi normální..." Není to normální a nemělo by to být normální ani v politice. Bohužel osobní nenávist některých lidí, kombinovaná s touhou po moci, to je vražedná kombinace.

Comments