Noviny 2000‎ > ‎

Rozhovor s Petrem Březíkem

přidáno: 13. 10. 2010 11:57, autor: Neznámý uživatel

Petr Březík je na kandidátce Hranic 2000 na druhém místě. Také jeho jsme se zeptali na motivaci, která ho vedla ke vstupu do komunální politiky.

Proč kandidujete v komunálních volbách?

Rozhodl jsem se přejít od slov k činům. Vyměnit pouze slovní komentáře k politice a věcem veřejným za konkrétní práci a snahu udělat něco sám. Mimo jiné to doporučuji všem nespokojeným.

Proč jste se rozhodl pro TOP 09 a ke spolupráci oslovil Hranice 2000?

TOP 09 na celostátní úrovni poskytuje záruku změny chování a myšlení. Přechod od žití na úkor budoucnosti k efektivnímu vynakládání prostředků vycházejících ze současných možností. Je to nepopulární, bolí to, ale je to šance. A proč Hranice 2000? Myslím si, že na komunální úrovni již lidé z této strany prokázali, že chtějí odpovědně pracovat pro město. Mají blízko k hodnotám TOP 09 a v příštím volebním období jsou schopni ve ztížených finančních podmínkách řídit město jako dobří hospodáři.

Vy v komunálních volbách kandidujete poprvé. Jak jste vnímal přípravu volební kampaně Hranic 2000? A jak jste vnímal volební kampaň v Hranicích všeobecně?

Byl jsem příjemně potěšen aktivitou a pracovitostí kandidátů Hranic 2000. Ukázalo se, že nejsme stranou jednoho či dvou lidí, jak to většinou u komunálních voleb bývá, ale že svým dílem přispěla drtivá většina kandidátů. Jsem rád, že výsledky naší více než tříměsíční práce jsou vidět a v naší volební prezentaci je může posoudit každý volič sám. Mám na mysli například naše volební noviny nebo webové stránky. Po zhlédnutí volebních materiálů jiných stran a sdružení si troufnu prohlásit, že naše volební kampaň je nejlepší a je vidět, kde se zodpovědně a seriózně pracovalo. To je pro mně důležité, protože to skýtá záruku ochoty odpovědně pracovat i v zastupitelstvu pro potřeby města Hranic. Na většině volebních programů konkurentů je vidět, že byly ušity horkou jehlou nebo ve velké míře používají obecná hesla přebraná z celostátní kampaně. 
Naproti tomu náš program je dělaný pro Hranice a vychází z potřeb a reálných možností města v příštích čtyřech letech.

Pokud budete zvolen do zastupitelstva, jaké budou vaše priority?

Mé priority jsou obsaženy v našem volebním programu. Některé důležité zmíním: revitalizaci panelových sídlišť - zeleň, parkování, chodníky, dětská hřiště, řešení dopravy ve městě, budování cyklostezek, radikální omezení heren na území města, přispění města k řešení protipovodňových opatření v rámci jeho možností, rozvoj cestovního ruchu a v neposlední řadě efektivní hospodaření a vynakládání finančních prostředků z rozpočtu města.

Comments