Noviny 2000‎ > ‎

Rozhovor s Vlastou Zapatovou

přidáno: 12. 10. 2010 12:22, autor: Administrátor Hranice2000   [ Aktualizováno 13. 10. 2010 4:44 uživatelem Neznámý uživatel ]

Na třetím místě naší kandidátky Vlasta Zapatová. V posledním týdnu před volbami jsme jí položili jsme několik otázek.


Proč kandidujete v komunálních volbách?

Před osmi lety mě oslovili lité, které dobře znám a kterých si vážím, s nabídkou jít na kandidátku Hranic 2000. Když jsem se rozmýšlela, svou roli hrálo i to, že pokud budu mít nějaké angažmá v komunální politice, budu moci něco udělat pro Drahotuše.

Proč právě pro Drahotuše?

Jsem rodák z Drahotuš, s krátkou výjimkou zde žiji celý život. Zdálo se mi, že život v obci upadá, skomírá, že to není jako dřív. Dělo se tu minimum kulturních, společenských akcí. Dokonce se uvažovalo o zrušení základní školy. Jako dítě jsem měla pocit, že se tu naopak děje pořád něco a proto má člověk chuť se sem vracet. Chtěla jsem, aby tento pocit zažily i naše děti, aby se sem měly proč vracet. 

Splnilo se vaše očekávání, podařilo se vám něco v Drahotuších dokázat?

Určitě ano, úsilí, které jsem do toho já i mí kolegové v osadním výboru vkládali, přineslo své ovoce. Osadní výbor funguje už dvě volební období, pořádáme řadu akcí, připravili jsme oslavy výročí obce, vydali knihu o Drahotuších, podařilo se i něco málo investovat, dotáhli jsme do konce výstavbu kanalizace… Musím ale podotknout, že to vše bylo možné proto, že každá místní část dostává z rozpočtu města určitou částku, o jejímž využití rozhoduje právě osadní výbor. Tato praxe byla zavedena v předminulém volebním období, kdy Hranice 2000 měly své zástupce v radě města a Vladimír Juračka byl starostou.

Pokud budete zvolena do zastupitelstva, co bude vaší prioritou?

Budu dále pracovat v osadním výboru. Chci, aby se zlepšil život lidí nejen v místních částech (o což se snažím už osm let), ale i ve městě. Pro naši budoucnost jsou důležité naše děti, mladí lidé, proto vidím těžiště své práce v oblasti školství, sportu a volnočasových aktivit, kultury.

Comments