Noviny 2000‎ > ‎

Tiskové prohlášení "těch vyvolených"

přidáno: 25. 5. 2015 13:10, autor: David Hawiger
Při procházení nezávislých médií jsem si nevěřícně přečetl článek Tiskové prohlášení nadpoloviční většiny Zastupitelů města HranicZveřejněný text poukazuje na amatérismus v tom lepším případě, v tom horším účelovost a manipulativní metody. 

V prvním odstavci se píše o odvolání starosty a místostarostky. Na zastupitelstvo sice chodím zřídka, ale byl jsem svědkem zcela jiného aktu - rezignace dvou osobností, které svobodně a zodpovědně usoudily, že s podrazáky se nespolupracuje. 

Zbytek "prohlášení" je směsicí populismu a amatérismu, které spíše odpovídá úletu nějakého neumětelského tiskového mluvčího rodící se národní fronty než uvážlivě sepsaný text nově vzniklého managementu města. 

Předpokládám (samozřejmě s ironií), že toto "tiskové prohlášení" bylo prodiskutováno a odsouhlaseno všemi zastupiteli oné VĚTŠINY (jak je uvedeno v jeho názvu). Děkuji našim zastupitelům, že se k té VĚTŠINĚ nepřidali, protože já osobně bych se musel stydět za to, kdybych byl spojován s takovým textem. Je jen smutné, jak se opět v naší společnosti šíří zbabělé schovávání se za slovní spojení "většina z nás" (mimochodem se jedná o číslovku NEURČITOU, přičemž koalice je vždy tvořena číslovkou URČITOU).
Kam to propagátoři "většiny z nás" v minulosti dotáhli snad není třeba připomínat. Takže nepřekvapí seznam lidí na konci dokumentu, kteří jej svým jménem zaštítili. A já si už myslel, že se místní komunisté z historie (dávné i nedávné, internacionální i komunální) poučili ze svých chyb, tím pádem zmoudřeli a už nikdy by se nepodepsali pod manipulativní projevy, které mají oblbnout "ty masy dole". Nu což, nepoučili se, nezmoudřeli. Zůstanou-li však v hranické komunální politice opět stát opodál (například jejich nepřítomnost v Radě), tak už nevím, zda mi jich má být líto nebo se škodolibě smát. A aby to bylo "černé na bílém", tak komunistům se přece nic neslibovalo.
Poslední jízlivá poznámka na závěr - snad to některým z VĚTŠINY pánbůh a/nebo modrý pták odpustí ;-).

Comments