Noviny 2000‎ > ‎

Ukradené programové prohlášení

přidáno: 3. 7. 2015 8:12, autor: Vladimír Juračka

Od nově vzniklé koalice (ANO, HORA a KSČM), která vznikla poté, co původní koalici rozbilo hnutí Otevřená radnice, se očekávalo, že předstoupí před veřejnost s novým programovým prohlášením.

Po prostudování nového prohlášení a jeho porovnání s tím původním, je zřejmé, že koalice se s tím nepárala. Pokud se týče konkrétních bodů, z větší části je koalice převzala z původního programového prohlášení a většinu formulací doslovně opsala. Tím přiznala, že vize původního vedení města byla v podstatě nenapadnutelná a prokázala, že vlastní vizi nemá. Bylo by korektní, kdyby se k programu svých předchůdců přihlásila a odpustila si jejich napadání. Proti nepodloženému znevažování práce bývalého vedení města se ohradila na posledním zastupitelstvu i členka současné koalice, paní Pavla Tvrdoňová z hnutí ANO.

Co v původním prohlášení nebylo, je nové úvodní ustanovení. Obsahuje snůšku bezobsažných frází s cílem dokázat, že nová koalice konečně zajistí blaho města. Co na tom, že to, co slibují, jako například transparentnost výběrových řízení či získávání dotací, je už dávno skutečností. Výběrová řízení už nemohou být průhlednější a v získávání dotací je město Hranice dlouhodobě druhým nejúspěšnějším v Olomouckém kraji.

Pokud máte čas a chuť, můžete si obě programová prohlášení porovnat:
Comments