Noviny 2000‎ > ‎

Zmatení pojmů

přidáno: 13. 7. 2015 23:42, autor: Vladimír Juračka   [ aktualizováno 14. 7. 2015 6:23 ]

Před posledním zasedáním zastupitelstva obdrželi zastupitelé města Hranic e-mail odeslaný místostarostou Ivo Lesákem, obsahující v příloze dokument nazvaný Programové prohlášení. Ale koho?

V úvodu jsme se sice dočetli, že Spolupracující strany a hnutí ve vedení města uzavřely dohodu se změnit vztahy a metody v procesu řízení města. Učinit je transparentní, srozumitelné občanům, s cílem odstranit vztahy vzájemné výhodnosti.  Nicméně nevíme, čí je to programové prohlášení. Tato informace je v textu onoho prohlášení zamlžena nekonkrétním sdělením o spolupráci někoho s někým.

V průvodním dopise Ivo Lesáka jsme se ale dočetli, že uvedenou dohodu podepsaly volební strany ANO2011, HORA a KSČM.  Bývá pravidlem, že programová prohlášení schvaluje koalice v rámci přijaté koaliční smlouvy a zpravidla bývá přijato radou města, případně zastupitelstvem. Současná koalice však postupuje stylem chytré horákyně. Ač deklaruje transparentnost a srozumitelnost v komunikaci s občany, ve skutečnosti vnáší zmatek do jejich mysli. Jako čert kříži se vyhýbá známým pojmům, které patří ke standardní výbavě demokratické samosprávy, jako jsou koalice a opozice. Připomíná to orwellovské znásilnění slov prostřednictvím hesel, jako jsou „válka je mír, nenávist je přátelství, svoboda je otroctví“ a další.

Naše stanovisko k uvedenému „Programovému prohlášení“ je obsaženo v článku Ukradené programové prohlášení.
Comments