Nekorektní informace v Hranickém týdnu

přidáno: 12. 10. 2010 12:12, autor: Administrátor Hranice2000   [ Aktualizováno 12. 10. 2010 12:14 uživatelem David Hawiger ]
Vážení občané,
dne 1.10. vyšly v Hranickém týdnu informace, ke kterým se chceme jednotně vyjádřit.
  1. Nejsme zastánci zákulisního jednání!
    V textu bylo naznačeno, že jsme byli před čtyřmi lety účastni zákulisního jednání. To není pravda! Je logické, že jsme byli po zveřejněných výsledcích aktivní - ale v řádném povolebním vyjednávání, vedeném místní ODS v roli vítěze voleb. Je obecně známo, že výsledky tohoto jednání nedopadly podle našich představ, ale ani v tomto pro nás nelehkém období jsme se nesnížili k netransparentnímu postupu.
  2. Plně respektujeme právo vítěze voleb navrhnout personální obsazení funkce starosty!
    V textu bylo naznačeno, že jsme před čtyřmi lety "gentlemansky" uvolnili místo starosty ve prospěch hranické ODS. To není pravda! My jsme nemohli nic uvolňovat, jelikož jsme volby nevyhráli. Od počátku jsme respektovali vůli hranických voličů i místní ODS, aby se Miroslav Wildner stal starostou. Je také známo, že původní dohoda byla postavena na tom, že Vladimír Juračka bude místostarostou. Obsazení funkcí sice nedopadlo podle našich představ, ale to nic nemění na našem postoji nevměšovat se do personálních záležitostí ostatních stran a hnutí.
  3. Chceme určité změny pro Hranice, ale jako Hranice 2000!
    V titulku i samotném textu došlo k záměně názvů volebních stran. Věříme, že jsme udělali v rámci této volební kampaně hodně pro to, aby se naši voliči nenechali takovými "přehmaty" zmást. Zároveň jim doporučujeme, aby to vzali s humorem a nadhledem. I ten je v politice potřeba ... a víc, než si myslíte.
Comments