Otevřený dopis

přidáno: 10. 11. 2010 11:41, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 10. 11. 2010 11:42 ]

Otevřený dopis občanům Hranic a místních částí
Výzva k voličům Občanské demokratické strany
Výzva k voličům volební strany ZMĚNA PRO HRANICE

Vážení občané,
v těchto dnech se opětovně stáváme svědky zákulisních praktik určitých jedinců, kteří se schovávají za volebními výsledky a údajnou vůlí voličů. Povolební vyjednávání v Hranicích je vedeno osobními zájmy, nikoliv zájmy města. 
My, kandidáti volební strany Hranice 2000 se od takových postupů a metod důrazně distancujeme. Chceme znovu zopakovat, že děkujeme všem občanům, kteří přišli k volbám. Přitom podotýkáme, že jsme tím mysleli všechny voliče, aniž bychom odlišovali, komu dali svůj hlas.
Jsme přesvědčeni, že volby jasně popsaly zájem občanů, ať už tím vyjadřovali postoj k celorepublikové politice či zaujímali stanovisko ke čtyřem letům na komunální úrovni. Nicméně nelze ani přehlédnout hlasy těch, kteří žádají změnu ve stylu řízení města a v jednání s občany. 
Oběma těmto skupinám dali někteří jedinci z řad ČSSD a ODS jasný signál, že si jejich hlasů neváží a že upřednostňují jiné zájmy.

Vážení voliči Občanské demokratické strany,
apelujeme na vás, abyste dali místní organizaci ODS jasně najevo, z jakých důvodů jste jim dávali svůj hlas. Jsme přesvědčeni, že na celorepublikové úrovni podporujete snahu vlády zastavit zadlužování naší země, a to i při vědomí, že tyto kroky na popularitě nikomu z nás nepřidají. Na komunální úrovni jste pak dali najevo, že byste uvítali změnu v řízení našeho města. 
Naším zájmem je spolupracovat s těmi zastupiteli ODS, kteří skutečně hájí vaše zájmy a postoje. Žádejte tedy od vašich lídrů vysvětlení, proč raději volí spolupráci s levicovou stranou místo toho, aby hledali společnou řeč s těmi, kteří by jim měli být názorově i hodnotově mnohem bližší. 
ODS se na celorepublikové úrovni odklání od osobních výpadů, urážek a tzv. kmotrů. Zasaďte se o to, aby se tento pozitivní trend usadil i v místní ODS.

Vážení voliči volební strany ZMĚNA PRO HRANICE,
vnímáme vás jako zástupce těch, kteří velmi razantně deklarovali, že chtějí změnit stávající poměry v komunální politice. Váš program jasně zmiňoval témata, která jsou hodna změny. Apelujte tedy prosím na své zástupce, aby se této vaší vizi nezpronevěřili. Berte prosím v potaz, že v utvářející se koalici žádné změny nedosáhnete, protože je reprezentována osobami, které výrazně ovlivňovaly chod města v minulém volebním období.
Naším zájmem je nalézt společnou řeč při prosazování potřebných změn, které náš region potřebuje. 
Neudělejte stejnou chybu jako my. Nevěřte slibům, které jsou vyřčeny v momentě, kdy "se to hodí" - dříve nebo později se na ně zapomene.
Comments