Prohlášení k postoji ODS v povolebním vyjednávání

přidáno: 19. 10. 2010 13:18, autor: Neznámý uživatel   [ Aktualizováno 19. 10. 2010 13:24 uživatelem David Hawiger ]

Po vyhlášení výsledků komunálních voleb vedly naše kroky k vytvoření středopravicové koalice, především s ODS a Věcmi veřejnými, tak jak to je na celostátní úrovni. Došlo k dohodě, s tím, že konkrétní programové shody budou předmětem dalšího jednání.
Představitelé ODS však tuto dohodu porušili, začali vyjednávat i s ČSSD a dohodli se na "velké koalici". V době, kdy ODS na celostátní úrovni od této praxe ustupuje, středopravicová koalice vzniká i v Přerově a Olomouci, tradičních baštách "velkých koalic", jde ODS v Hranicích proti tomu trendu. Přesto, že středopravicová koalice by získala pohodlnou většinu v zastupitelstvu, zvolili zástupci ODS z nějakých důvodů jinou, komplikovanou a nestandardní cestu.
Zástupci ODS tvrdili, že mají problém s naším lídrem, Vladimírem Juračkou. Ten proto sdělil, že pokud by jeho osoba měla být jedinou překážkou na cestě k dohodě, nebude o post starosty usilovat. Ovšem v okamžiku, kdy byl nabídnut jiný kandidát na starostu, neakceptovala ODS ani toto řešení. Ukázalo se, že problém není ve jméně. Ten tkví zřejmě v tom, že chceme změny ve fungování městské společnosti Ekoltes a nechceme se smířit s některými praktikami, které se minulé volební období na radnici děly.
Nevíme, co „velké koalici“ v Hranicích říkají voliči ČSSD a ODS.
Víme ale, že naši voliči od nás čekají transparentnost a změnu na radnici. I kdybychom zůstali v opozici, budeme pracovat pro město, spolupracovat s Věcmi veřejnými a snažit se prosazovat náš volební program.
Za všechna volební období od roku 1998, kdy uskupení Hranice 2000 vzniklo, dosahovalo výrazného volebního zisku. Je to znamení, že ideje a myšlenky, se kterými vstupuje do komunální politiky, oslovují řadu občanů Hranic. Letos Hranice 2000 šly do voleb s TOP 09, z toho je zřejmé, že jsou jim blízké konzervativní hodnoty. Slušnost, čest, dodržování slova a nadřazení veřejných zájmů nad zájmy soukromé jsou pro naše kandidáty a zastupitele velmi důležité. 
Comments