Oznámení hranické TOP09


Vyhlášení nominace do komunálních voleb

přidáno: 5. 2. 2018 8:27, autor: Vladimír Juračka   [ aktualizováno 5. 2. 2018 8:32 ]

Výbor místní organizace: TOP 09 Hranice vyhlašuje nominaci na kandidátky komunálních voleb v městě Hranice


Datum vyhlášení a počátku příjmu nominací (nejméně 5 měsíců před uplynutím stávajících mandátů): 15. 1. 2018

Závazné podmínky příjmu nominace:
  • Podmínkou pro zařazení kandidáta na kandidátku podanou TOP 09 je vyplnění nominačního formuláře, který je přílohou tohoto vyhlášení.
  • Případný nominační příspěvek kandidáta stanoví usnesením místně příslušný výbor.
Výkonný výbor stanovil pro podání kandidátek dále tyto závazné podmínky:
  • Výkonný výbor stanoví, že předvolební, ani povolební koalice nejsou možné s KSČM a SPD. Krajské výbory nejpozději do 31. 1. 2018 stanoví usnesením další vyloučené koalice s problematickými místními, regionálními a krajskými politickými subjekty.
Předsednictvo strany stanovilo pro podání kandidátek dále tyto závazné podmínky:
  • Pokud v komunálních volbách kandiduje volební strana jako koalice či sdružení politických stran nebo hnutí a nezávislých kandidátů, musí být nejméně jeden kandidát nominován TOP 09.
  • Nominační formuláře je povinen místně příslušný výbor předat své krajské kanceláři do 10. 7. 2018 (s výjimkou případných změn kandidátky po tomto termínu), nejpozději však do dne podání kandidátky.
  • Podmínkou podání kandidátky je její schválení usnesením místně příslušného výboru.
Dle nominačního řádu: Příslušný výbor zveřejní vyhlášení dle odstavce 4. 2. na svých webových stránkách a zároveň informuje elektronicky všechny členy, kteří mají e-mail v databázi TOP 09. Tímto zveřejněním jsou nominace vyhlášeny. Pro komunální volby není zveřejnění na webových stránkách povinné, v takovém případě však musí výbor o vyhlášení informovat i členy, kteří nemají e-mailový kontakt.

Datum uzávěrky příjmu nominací jednotlivými členy (příp. výbory místních, či regionálních organizací) je stanoveno (nejméně 14 dní od vyhlášení) na: 15. 3. 2018
Osoba přijímající nominace a její adresa: Vladimír Juračka, Komenského 388, 753 01 HraniceDatum rozhodnutí o kandidátkách – jednání MV, které rozhodne o kandidátní listině (nejpozději 4 měsíce před uplynutím stávajících mandátů): 10. 6. 2018 (nejpozději)

Datum konání veřejných voleb: 10. 9. 2018 až 10. 10. 2018

Monitoring pro Babiše

přidáno: 25. 6. 2015 22:33, autor: David Hawiger

Který podnikatel by nechtěl mít přehled o své konkurenci, znát její tržby a vědět o všem, co prodá? Zavedení elektronické evidence tržeb to umožní státu. Ale tyto informace bude mít k dispozici i speciální pracoviště, které bude přímo podléhat ministru financí a podnikateli Babišovi.

Kalousek: Daňoví poplatníci zaplatí miliardy za monitoring trhu pro Agrofert

„To nejpodstatnější na tom je, že si tady největší řezník a pekař v zemi za peníze daňových poplatníků buduje detailní online monitoring trhu. On bude přesně vědět, co si jeho konkurence nakupuje a prodává, v kterém městě, v kolik hodin. Miliardy zaplatí daňoví poplatníci za to, aby Agrofert měl dokonalý monitoring trhu, díky kterému mu nikdo nebude schopen konkurovat," říká první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Za systém zpracování dat z registračních pokladen zaplatí stát asi 10 miliard korun a podnikatelé si je musí pořídit za svoje, včetně internetového připojení. Poslanci TOP 09 jsou zásadně proti přijetí zákona, který by tento systém elektronické evidence tržeb zavedl. „Já ještě chápu žraloka typu Andreje Babiše, který si něco takového za peníze daňových poplatníků chce pro sebe vybudovat. Nechápu jeho koaliční partnery, kteří mu to chtějí umožnit," dodal Miroslav Kalousek.

Vláda si nezaslouží důvěru

přidáno: 23. 5. 2015 4:11, autor: David Hawiger

Věříte politikovi, který během pár dní zcela změní názor? A co když jde o 5 miliard a jsou to ministři a další vládní poslanci?

Stalo se včera ve sněmovně. Ministr financí a podnikatel Babiš dostal od hnutí ANO a celé vládní koalice 5 miliard korun ze státního na podporu svého podnikání v biopalivech z řepky olejky. Její největší český producent Babiš přitom řekl, že dotace pro biopaliva na další období nebude podporovat, jeho poslanec to dokonce navrhl do zákona. Přesto veřejnou podporu lidé z ANO, lidovci a ČSSD nakonec odhlasovali.

Proto se po sedmnácti měsících rozhodli poslanci TOP 09 (společně s ODS a poslanci hnutí Úsvit) vyvolat mimořádnou schůzi sněmovny, na které by hlasovali o nedůvěře vládě.


„Panuje všeobecný stav nedůvěry. Nedůvěry mezi koalicí, nedůvěry českého obyvatelstva vůči svým představitelům, kteří ve prospěch jedné firmy - firmy ministra, neplní své sliby a klamou český národ. Proto jsme se rozhodli ve sněmovně klást otázku, kdo má v tuto vládu ještě důvěru," říká předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Vládní poslanci změnou stanoviska a porušením veřejného slibu včera přihráli mnoha miliardovou veřejnou podporu produkci Babišových výrobků. Vzápětí se začali vzájemně obviňovat, kdo to vlastně způsobil. Vláda, která prosazuje soukromý zájem jednoho ze svých členů a jejíž poslanci si vzájemně mezi sebou nevěří, si nutně zaslouží otázku o své důvěře," řekl předseda klubu poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Sněm místní organizace TOP 09

přidáno: 31. 1. 2015 8:40, autor: David Hawiger

15. ledna 2015 se uskutečnil 4. sněm Místní organizace TOP 09 Hranice. Kromě členů místní organizace byli na sněmu rovněž přítomni i zástupci Krajské organizace TOP 09 Olomouc a Regionální organizace TOP 09 Přerov. Sněm zvolil výbor MO TOP 09 Hranice ve složení PhDr. Vladimír Juračka (předseda), Petr Březík (místopředseda) a Mirko Troup (člen výboru).

Sněm vzal na vědomí zprávu o činnosti místní organizace za uplynulé období přednesenou PhDr. Vladimírem Juračkou. Zpráva se zabývala především činností místní organizace spojenou s přípravou voleb do Zastupitelstva města Hranic, které proběhly v říjnu roku 2014, do kterých kandidovala místní organizace jako sdružení s nezávislými kandidáty pod názvem Hranice 2000, ve kterých získala 4 mandáty a umístila se na 2. místě. Sněm schválil zaměření činnosti místní organizace pro další období, jehož těžiště spočívá v práci v rámci místní samosprávy.

Závory na hranicích nechceme

přidáno: 18. 1. 2015 0:22, autor: David Hawiger

Právě teď stojí před branami Evropy 25 milionů lidí, kteří ve strachu prchají ze svých domovů. Nemůžeme k nim být lhostejní. TOP 09 je přesvědčena, že dlouhodobá migrační a integrační politika musí zůstat v kompetenci národních států, na evropské úrovni však musí být koordinována. Migrační politika se musí opírat o křesťanské hodnoty a evropskou tradici naší země. Stejně jako my, musí uprchlíci nejenom dodržovat naše zákony, ale i respektovat člověka jako takového, mít odpovědnost za své činy, respekt ke svobodě a chápat, že stejně jako jiné evropské země oddělujeme právo a víru. Máme povinnost nabídnout pomoc těm nejpronásledovanějším skupinám obyvatel, například křesťanům ze Sýrie, Iráku a Egypta.

„Česká republika se nepotýká s výraznými problémy integrace, plynoucími z velkého množství cizinců, kteří mezi námi žijí. Chceme uchovat tuto výjimečnou pozici naší země, aniž bychom však oslabili princip solidarity, která k naší politice bezpochyby patří," říká předseda Karel Schwarzenberg.


TOP 09 má řešení, které ochrání především zájmy České republiky a jejích občanů. Ctíme humanitu a neváháme nabídnout pomocnou ruku v duchu křesťanské tradice. Respekt k tradici, právu a člověku však očekáváme i od těch, kterým se rozhodneme pomoci.

Návrhy řešení imigrační krize najdete ve „Stanovisku TOP 09 k evropské imigrační krizi"

Teroristický útok v Paříži: Obavy jsou na místě, strach ale mít nesmíme

přidáno: 11. 1. 2015 2:28, autor: David Hawiger

„Je to otřesná, strašná vražda. O tom nebudiž pochyby,“ vyjádřil se o útocích v centru Paříže předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

„Myslím na oběti a na jejich blízké. Cílem útoku bylo šokovat a vyvolat v nás strach. Opatrnost a obavy jsou jistě na místě, strach ale mít nesmíme. A už vůbec nesmíme ustupovat od hodnot, které jsou pro nás zásadní,“ napsal na svůj profil první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Francouzská vlajka na budově Úřadu městské části Praha 6

„Evropa by měla daleko více přemýšlet o tom, jak mít více informací o svých občanech, kteří se vrací z území Islámského státu a ostatních oblastí. Zároveň jsem ale přesvědčen, že by tato tragická událost neměla vést k radikálním úvahám o uzavření Evropy před lidmi, kteří pomoc skutečně potřebují,“ doplnil Marek Ženíšek, šéf expertní komise pro zahraniční politiku.

Solidaritu se rozhodli vyjádřit také starostové za TOP 09, kteří na některých radnicích v Praze ale i v regionech, na tři dny vyvěsí francouzské vlajky.

„Chtěl jsem tímto gestem také ukázat lidem v Drnovicích, že událost v Paříži, která by se mnohým mohla zdát vzdáleným místem, se nás dotýká víc, než si připouštíme,“ říká starosta Petr Ducháček.

Nemůžeme zapomínat na dobu před Listopadem

přidáno: 21. 11. 2014 1:46, autor: David Hawiger

„Mezi řečníky byli rovnoměrně zastoupeni ti, kteří tehdy bojovali za svobody a ti, kteří se cítili být chráněni policejním kordonem, který na Národní třídě stál. To je neúnosné,“ řekl předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.Nemůžeme zapomínat, co se před rokem 89 dělo. Na svobodné cestě jsme za posledních 25 let udělali mnoho chyb, protože demokracie nebyla, není a nebude bez chyb. Vždy to ale byla cesta ke svobodě každého jedince, k prostoru pro individuální tvořivost a k ochraně základních lidských práv. TOP 09 nabízí aktivní roli každému, kdo se nechce smířit s rezignací na tyto priority a nechce vyměnit svoji svobodu za nesplnitelné sliby „dobra a blahobytu“.

Ideály Listopadu je třeba pochopit a naplňovat, ne pokroutit a zneužít. O principech a základech demokracie nelze smlouvat.

Vláda projídá budoucnost

přidáno: 23. 10. 2014 23:42, autor: David Hawiger

„Rozpočet, který zvyšuje celkové výdaje a současně škrtí investice pod jakoukoliv úroveň krizových let, je rozpočet, který můžeme nazvat učebnicovým projídáním budoucnosti,“ říká první místopředseda TOP 09.

Podívejte se na čísla! Prezentace Miroslava Kalouska: 

Miroslav Kalousek upozorňuje, že vláda navyšuje pouze provozní výdaje státu a sociální výdaje. Na investice navrhuje mnohem méně prostředků, než investovala vláda TOP 09 a ODS v době nejhlubší krize. Klesají také výdaje na vědu a výzkum.

Ze strukturálního hlediska se jedná o nejhorší návrh rozpočtu za posledních pět let. Je výsměchem nejen rozpočtové odpovědnosti, ale i hlavním vládním slibům – šetřit a investovat,“ dodal při projednávání zákona Kalousek.

Radnice plné kmotrů, komunistů, estébáků a fízlů? Prostě to nedovolíme!

přidáno: 29. 9. 2014 5:32, autor: David Hawiger

Za necelý rok svého působení prokázaly vládní strany ČSSD, ANO a KDU-ČSL dosud nevídanou vstřícnost k prominentům zločinného komunistického režimu. Z desítek příkladů vyjmenováváme ty nejkřiklavější:

-  Klíčovým členem vlády je osoba, která není schopná vykázat se negativním lustračním osvědčením v rozporu s platným a dosud účinným zákonem.

-   Před několika týdny byl náměstkem policejního prezidenta pro trestní řízení jmenován policista s minulostí sedmiletého působení důstojníka StB s přímou vazbou na boj s vnitřním nepřítelem.

-  Vládní strany v zákoně o státní službě pro účely tohoto zákona uznaly předlistopadovou VŠ SNB stejně vyhovující jako Univerzitu Karlovu či Masarykovu univerzitu.

-  Poslanci mandátového a imunitního výboru z ČSSD a ANO požadovali, abychom se v Poslanecké sněmovně omlouvali komunistickým fízlům.

- V pátek minulý týden poslanci ČSSD, ANO a KDU-ČSL o pouhé dva hlasy prosadili v Poslanecké sněmovně zákon, díky němuž se členem vlády ČR může stát i nejvyšší bývalý důstojník StB či komunistický funkcionář.


TOP 09 pokládá tuto politiku za nebezpečnou pro naši budoucnost a v Poslanecké sněmovně vyvíjí veškerou energii pro její zastavení a zbrzdění. Je tam však v menšině. Za deset dní budeme rozhodovat o složení městských a obecních zastupitelstev a o složení třetiny Senátu. Obracíme se na všechny občany, kterým nejsou současný hrozivý trend a negace odkazu listopadu 1989 lhostejné, aby přišli svůj názor říct k volbám a nedovolili tyto praktiky, jejichž nositelem je zejména hnutí ANO, vnést masivně i na naše radnice.

Městem, kde něco takového dosud nepřipadá v úvahu a kde navíc městská rada s obdivuhodnou odvahou vyhnala i takzvané kmotry, je Praha. V Praze se proto celá TOP 09 jednoznačně staví za kandidátku primátora Hudečka a za jeho závěrečné předvolební heslo KMOTŘI, ESTÉBÁCI, KOMUNISTI, FÍZLOVÉ, NEDÁME VÁM PRAHU.

Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09
Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09
Tomáš Hudeček, primátor hlavního města Prahy

Kdo je transparentní? My!

přidáno: 25. 9. 2014 12:17, autor: David Hawiger

jsou ti, kteří tvrdí, že jsou transparentní – a pak potopí registr smluv. A na druhé straně jsme my. 

Transparency International zhodnotila průhlednost předvolebních kampaní v osmi největších městech a výsledky včera zveřejnila. Znovu se tak ukázalo, že TOP 09 to s transparentností myslí opravdu vážně.

transparentni-karel-schwarzenberg

Odpovědi z dotazníků hodnotila organizace známkami jako ve škole – a TOP 09 patří v mnoha případech mezi jedničkáře.

Vůbec nejlepší výsledek je v Plzni, následuje ale třeba Praha, Ústí nad Labem nebo Liberec. 
Podívejte se na výsledky celého monitoringu ZDE.

1-10 of 17