Monitoring pro Babiše

přidáno: 25. 6. 2015 22:33, autor: David Hawiger

Který podnikatel by nechtěl mít přehled o své konkurenci, znát její tržby a vědět o všem, co prodá? Zavedení elektronické evidence tržeb to umožní státu. Ale tyto informace bude mít k dispozici i speciální pracoviště, které bude přímo podléhat ministru financí a podnikateli Babišovi.

Kalousek: Daňoví poplatníci zaplatí miliardy za monitoring trhu pro Agrofert

„To nejpodstatnější na tom je, že si tady největší řezník a pekař v zemi za peníze daňových poplatníků buduje detailní online monitoring trhu. On bude přesně vědět, co si jeho konkurence nakupuje a prodává, v kterém městě, v kolik hodin. Miliardy zaplatí daňoví poplatníci za to, aby Agrofert měl dokonalý monitoring trhu, díky kterému mu nikdo nebude schopen konkurovat," říká první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Za systém zpracování dat z registračních pokladen zaplatí stát asi 10 miliard korun a podnikatelé si je musí pořídit za svoje, včetně internetového připojení. Poslanci TOP 09 jsou zásadně proti přijetí zákona, který by tento systém elektronické evidence tržeb zavedl. „Já ještě chápu žraloka typu Andreje Babiše, který si něco takového za peníze daňových poplatníků chce pro sebe vybudovat. Nechápu jeho koaliční partnery, kteří mu to chtějí umožnit," dodal Miroslav Kalousek.

Comments