Radnice plné kmotrů, komunistů, estébáků a fízlů? Prostě to nedovolíme!

přidáno: 29. 9. 2014 5:32, autor: David Hawiger
Za necelý rok svého působení prokázaly vládní strany ČSSD, ANO a KDU-ČSL dosud nevídanou vstřícnost k prominentům zločinného komunistického režimu. Z desítek příkladů vyjmenováváme ty nejkřiklavější:

-  Klíčovým členem vlády je osoba, která není schopná vykázat se negativním lustračním osvědčením v rozporu s platným a dosud účinným zákonem.

-   Před několika týdny byl náměstkem policejního prezidenta pro trestní řízení jmenován policista s minulostí sedmiletého působení důstojníka StB s přímou vazbou na boj s vnitřním nepřítelem.

-  Vládní strany v zákoně o státní službě pro účely tohoto zákona uznaly předlistopadovou VŠ SNB stejně vyhovující jako Univerzitu Karlovu či Masarykovu univerzitu.

-  Poslanci mandátového a imunitního výboru z ČSSD a ANO požadovali, abychom se v Poslanecké sněmovně omlouvali komunistickým fízlům.

- V pátek minulý týden poslanci ČSSD, ANO a KDU-ČSL o pouhé dva hlasy prosadili v Poslanecké sněmovně zákon, díky němuž se členem vlády ČR může stát i nejvyšší bývalý důstojník StB či komunistický funkcionář.


TOP 09 pokládá tuto politiku za nebezpečnou pro naši budoucnost a v Poslanecké sněmovně vyvíjí veškerou energii pro její zastavení a zbrzdění. Je tam však v menšině. Za deset dní budeme rozhodovat o složení městských a obecních zastupitelstev a o složení třetiny Senátu. Obracíme se na všechny občany, kterým nejsou současný hrozivý trend a negace odkazu listopadu 1989 lhostejné, aby přišli svůj názor říct k volbám a nedovolili tyto praktiky, jejichž nositelem je zejména hnutí ANO, vnést masivně i na naše radnice.

Městem, kde něco takového dosud nepřipadá v úvahu a kde navíc městská rada s obdivuhodnou odvahou vyhnala i takzvané kmotry, je Praha. V Praze se proto celá TOP 09 jednoznačně staví za kandidátku primátora Hudečka a za jeho závěrečné předvolební heslo KMOTŘI, ESTÉBÁCI, KOMUNISTI, FÍZLOVÉ, NEDÁME VÁM PRAHU.

Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09
Miroslav Kalousek, předseda poslaneckého klubu TOP 09
Tomáš Hudeček, primátor hlavního města Prahy
Comments