Teroristický útok v Paříži: Obavy jsou na místě, strach ale mít nesmíme

přidáno: 11. 1. 2015 2:28, autor: David Hawiger

„Je to otřesná, strašná vražda. O tom nebudiž pochyby,“ vyjádřil se o útocích v centru Paříže předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

„Myslím na oběti a na jejich blízké. Cílem útoku bylo šokovat a vyvolat v nás strach. Opatrnost a obavy jsou jistě na místě, strach ale mít nesmíme. A už vůbec nesmíme ustupovat od hodnot, které jsou pro nás zásadní,“ napsal na svůj profil první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Francouzská vlajka na budově Úřadu městské části Praha 6

„Evropa by měla daleko více přemýšlet o tom, jak mít více informací o svých občanech, kteří se vrací z území Islámského státu a ostatních oblastí. Zároveň jsem ale přesvědčen, že by tato tragická událost neměla vést k radikálním úvahám o uzavření Evropy před lidmi, kteří pomoc skutečně potřebují,“ doplnil Marek Ženíšek, šéf expertní komise pro zahraniční politiku.

Solidaritu se rozhodli vyjádřit také starostové za TOP 09, kteří na některých radnicích v Praze ale i v regionech, na tři dny vyvěsí francouzské vlajky.

„Chtěl jsem tímto gestem také ukázat lidem v Drnovicích, že událost v Paříži, která by se mnohým mohla zdát vzdáleným místem, se nás dotýká víc, než si připouštíme,“ říká starosta Petr Ducháček.

Comments